default_mobilelogo

Tartalom:

 • Áhítat
 • Gyülekezeti híreink
 • Keresztelők, esküvők, temetések, konfirmáció 2004-ben
 • Nomád tábor
 • Rendszeres alkalmaink
 • Ünnepi alkalmaink

"Miért keresitek a holtak között az élőt?!" (LK. 24,5)

 

Kedves Fasori Testvéreink!

Napjainkban is hallunk csodálatos túlélési történeteket: földrengés, szökőár, balesetek után olyan emberekről, akik romok alól, vagy összetört autóroncsokból élve szabadulnak ki és folytathatják (újra kezdhetik) életüket...

Húsvétkor valami egészen más történt! Jézus megváltónk magára vette emberi sorsunkat, valóban meghalt és eltemették. A nagyszombati csend után halott testét akarták méltóképpen bebalzsamozni. A sziklasír azonban üres volt, hiába keresték a tanítványok is, kétségek gyötörték őket egészen addig, amíg maga Jézus megjelent közöttük és szólt hozzájuk. A feszültség oldódott bennük és megszületett szívükben az a hit, amely nélkül nincs megváltás, nincs földi életen átívelő és azon is túlmutató reménység.

A feltámadás angyali tanúi által feltett kérdés: "Miért keresitek a holtak között az élőt?" -azóta is, nemzedékek hosszú sora óta is elhangzik. Az ember kutatja az élet történetét kezdetektől napjainkig. Sok mindent megfejtettünk már, ám az Élet maga Isten titka marad! Ezt a titkot csak akkor fejthetjük meg, ha Jézusban keressük a megoldást. Ő az, aki legyőzte a halált. Ő az, akit csak az "élők" között találhatunk meg.

Nagypénteket és Húsvétot nem elég szép ünnepi hagyomány szerint ünnepelni! Rá kell csodálkoznunk a Teremtő isten szeretetére és Jézus Krisztus értünk végzett szolgálatára! Nem érdemeink alapján, hanem kegyelme, türelme, emberszeretete miatt.

Keressük hát ünnepeink napjaiban különösképpen is az "életben", a hitben, szeretetben, megbocsátásban, az örök életre tekintő reménységben hitünk értelmét és középpontját, Jézust!

Ennél kevesebbel ne elégedjünk meg! Ennél többet pedig nem kaphatunk!

Áldott, szép ünnepet kíván 2005. húsvétján a gyülekezet vezetősége!

 

GYÜLEKEZETI HÍREINK

 1. Készülünk templomunk és gyülekezetünk 100., centenáriumi ünnepségére, amelyet más rendezvények mellett 2005. október 2-án ünnepi istentisztelet keretében tartunk.
 2. Ezt az ünnepet követi majd az új lelkész  megválasztásának folyamata.
 3. Idén a konfirmáció ünnepi istentiszteletére május 15-én, Pünkösd vasárnapján kerül sor. Előtte szombaton, május 14-én lesz a konfirmandusok vizsgája a templomban.
 4. Templomunk belső terében s szigetelési munkák utáni helyreállítás díszítő festéssel, beleértve a lépcsőházakat is, megtörtént.
 5. Az elmúlt évben kezdtük el a külföldön már régóta ismert kedves gyakorlatot, hogy istentiszteleteink után és az úrvacsoraosztás után kötetlen beszélgetésre, "kávézásra" gyűlünk össze a szomszédos gimnázium földszinti termébe. A nagy ünnepeken kívül minden vasárnap szeretettel várjuk templomlátogató Testvéreinket!
 6. Kérjük Testvéreinket, hogy értesítsenek a várható lakcímváltozásokról, mert nagyon sok levél érkezik vissza azzal a felirattal, hogy a címzett elköltözött.
 7. Szeretettel ajánljuk Testvéreink figyelmébe gyülekezetünk honlapját. http://fasor.lutheran.hu A honlapon megtekinthetők régi konfirmációi képek, olvashatók aktualitások. A honlap szerkesztői a Fasor centenáriumát egyedülálló akcióval ünneplik. Minél teljesebb sorozatot készülnek összeállítani az elmúlt 100 év konfirmációi csoportképeiből. Ezért kérik, hogy aki tud, küldjön elektronikus úton képet (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), illetve kölcsönkérnek képet lemásolásra. A képekre vigyázunk és szkennelés után visszaadjuk.

 

GYÜLEKEZETÜNK TÁMOGATÁSÁRÓL

Egyházfenntartói hozzájárulás
Hálásan köszönjük gyülekezetünk tagjainak a postai úton vagy személyesen adott egyházfenntartói hozzájárulásokat és adományokat. Testvéreink hozzájárulása nélkülözhetetlen gyülekezeti alkalmaink megtartásához, és a megnőtt fenntartási költségek fedezéséhez. Többen érdeklődtek arról, hogy van-e javasolt vagy elvárt mértéke az egyházfenntartói hozzájárulásnak. Elvárás nincs, de egyházunk kérése, javaslata, szerint az éves nettó jövedelem minimum 1%-a. Egyházunk törvényei szerint a gyülekezeti tagság (választói névjegyzék) feltétele a gyülekezet fenntartásához való anyagi hozzájárulás.

SZJA 2x1 százaléka
Megköszönve a korábbi évek felajánlásait, kérjük idén is ajánlják fel személyi jövedelemadójuk 1%-át a Magyarországi Evangélikus Egyház (technikai szám 0035) részére. Gyülekezetünk alapítványa még bejegyzés alatt áll, de lehetőség van a másik 1%-kal az Evangélikus Gimnázium Alapítványt támogatni. Száma: 19007263-1-42.
A 2x1 % nem jelent plusz anyagi terhet a felajánlónak. Az 1%-kal kapcsolatban sok a félreértés. Ezek eloszlatására szükséges leírnunk, hogy az 1%-kal nem a helyi gyülekezetet, hanem az Országos Egyház munkáját támogatják. Nagy szükség van erre is az egyház oktatási, diakóniai, missziói munkájához, szegény gyülekezetek támogatásához. Ezen kívül a felajánlások száma alapján veszik figyelembe az egyházakat, súlyuknak megfelelően a társadalmi szervezetek között. Fontos tehát ennek kitöltése, de gyülekezetünk munkájához szükség van testvéreink áldozatvállalására is.

 

2004-ben gyülekezetünkben:

Kereszteltük:
Gyermekek:
Sengler Patrick, Kovács Péter, Szász Hajnal Anna, Jaczkó Kamenár Márk, Bede Zoé, Fekete Zsolt, Varga Szilvia, Marsi Eszter, Lénárd Anna Emília, Kubinyi Dávid, Tallárom Dominik, Fekete Fanni Csilla, Kapócs Júlia, Esztergomi Zoé, Illyés Margit, Ujváry Orsolya, Koppány Júlia Réka, Kósa Tamara, Gonda Zsófia, Balogh Levente, Kunis Márta, Makay Zsófia Panna, Galambos Lili, Szabó Erdélyi Tünde, Csete Krisztián, Vecserka Hanga, Bruchner Eija Emília, Pap Márton, Móritz Tamás, Pecsők Bak Barbara, Lukács Marietta Krisztina, Kozuback Kamilla Emma, Zákonyi Anna Lola, Kamppuri Dora Lili, Nagy Boldizsár, Kelemen Anna Flóra (36 fő)

Felnőttek: Kovács Gábor, Pálfi Andrea, Csonka Andrea, Sujtó Krisztina, Dr. Kiss Andrea, Kunis Péter, Csenki Tamás, Király Csaba, Geiger Nóra, Szecsődi Richárd, Kósa Zoárd, Dr. Szűcs Bálint, Finta Laura, Kivés Zoltán, Bolla Katalin, Mészáros Emőke, Huray Zita, Szabó Richárd (18 fő)

Konfirmáltak:
Bíró Anett, Gulyás Bálint, Kohut Hajnalka, Kohut Szilárd, László Emese, Liptai Orsolya, Mészáros Dávid, Práth Cecília, Práth Ferenc, Ribáry Eszter, Ribáry Gergely, Sédy Anna, Kovács Gábor, Pálfi Andrea, Csonka Andrea, Sujtó Krisztina, Dr. Kiss Andrea, Kunis Péter, Csenki Tamás, Király Csaba, Geiger Nóra, Szecsődi Richárd, Kósa Zoárd, Dr. Szűcs Bálint, Finta Laura, Kivés Zoltán, Bolla Katalin, Mészáros Emőke, Huray Zita, Szabó Richárd (30 fő)

Házasságot kötöttek:
Nagy Zsófia és Dr. Baros Attila, Friedman Katalin és Szoboszlay András, Huszár Gyöngyvér és Boroska András, Túri Éva és Szilháti Ákos, Szűcs Eszter és Fischer Ferenc, Káldosi Zsuzsanna és Kertész Balázs, Milák Tünde és Horváth Gyula, Dr. Köles Zsuzsanna és Táborszky Tamás, Sujtó Krisztina és Komoly Sámuel, Kiss Gyöngyvér és Kunis Péter, Bolla Katalin és Kivés Zoltán, Pálfi Andrea és Kovács Gábor, Tarjáni Márta és Bruckner Péter, Homok Melinda és Rados Richárd, Babka Edit és Tasnádi Béla, Geiger Nóra és Tasnádi Gábor, Csernyiczky Szabina és Szecsődi Richárd, Bokor Kinga és Demeter Novák Endre, Király Eszter és Császár Gábor, Kaposvári Veronika és Deák József, Geréb Hajna és Tóth Zoltán, Huray Zita és Király Csaba, Dr. Szőke Zsófia és Dr. Gyalog Balázs, Kvaszta Tímea és Jurás János, Hennig Beáta és Martial Denche, Pálfi Nikolett és Tar Lajos, Ujvári Dóra és Nagyikvai Ronald, Vadon Katalin és Csenki Tamás, Bata Szilvia és Tasnádi Gergely, Sándor Szilvia és Kapitány Ákos, Rechtorisz Márta és Máté Zoltán, Takács Anita és Marczinek Richárd, Bak Emese és Pecsők András (33 pár)

Eltemettük:
Szever György (55), Lux Sándor (85), Dr. Szelényi Tiborné Elischer Edit (98), Fenyvesi György (57), Kuburczik István (58), Dr. Dindófer Károly (70), Kéri Henrik (84), Dr. Péterffy Károlyné Dobozi Margit (102), Dr. Lehr József (90), Szabó Ida (58), Lénárd Vilmosné Gáldi Éva (92), Szalay Ida (82), Dr. Apáti-Szabó Éva (78), Vámosi Jánosné Mráz Ilona (92), Tószegi Zoltán (83), Cornides Sándor (79), Horváth László (84), Dr. Prónai László (42), Megyesi Lászlóné Szedlák Ilona (78), Behul Kálmánné Lebovics Éva (78), Egyed Gáborné Haraga Julianna (78), Frenyó Vilma (78), Nagy Béla Pál (87), Fliszár László (80), Melinda Durmann Vojnich (30), Paukó Sándor (78), Dr. Péterfy Miklós (68), Akócsi Lajosné Mokrán Judit (86), Lórántfy Lászlóné Szabó Sarolta (94), Szabó Lászlóné Friedrik Julianna(92), vitéz Ireghy Antal (78), Strihó Ferencné Hőgye Ilona (91), Komáromi Sándorné Szigethy Erzsébet (91), Rácz Imréné Almási Julianna (74), Matthaeidesz Lóránt (72), Badár Gáborné Zechmeister Judit (101), Mihajlovits Gyuláné Greineker Teréz (90), Ötvös Istvánné Roska Ilona (73), Dr. Máday László (84), Somlai Mária (69), Dobrota József (80), Gódor László (56), Vörös Tihamér (95), Szeghő Lajosné Tóth Irén (77), Aklan Pálné Berci Szabó Mária (89), Farkas Jenőné Kiss Erika (63), Varga Sándorné Homonnay Mária (72), Hennig Ernő (78), Garamszegi Istvánné Füstös Rozália (92), Szabó Sándor (80), Kaszás Ferencné Szalai Vilma (88), Karáth Lajos (73), Szimán Károly (79) Pálffy Józsefné Adamcsek Julianna (83) (54 fő)

---------------------------------------------------

NOMÁD TÁBOR
Nyári gyermek-és ifjúsági nomád táborunk
július 4-11. között lesz. Várjuk a fiatalok jelentkezését 10 éves kortól. Ebben az évben is sátorban alszunk, bográcsban főzünk. A költség előre láthatólag a 8 napra 7000 Ft. Érdeklődni Kézdy Péter segédlelkésznél lehet. A jelentkezési lapokat május 26-ig kérjük visszaküldeni a lelkészi hivatalba. A jelentkezőknek a tábor előtti hónapban részletes levelet küldünk, amelyben leírjuk, hogy mit kell hozni, az indulási és érkezési időpontokat, a szervezők mobil telefonszámait és minden részletet.

---------------------------------------------------

JELENTKEZÉSI LAP
NOMÁD TÁBOR 2005. JÚLIUS 4-11.

NÉV: ............................................................TEL:..........................................

CÍM:...........................................................E-MAIL:......................................

Szedek-e valamilyen gyógyszert,  van-e gyógyszer- vagy egyéb allergiám,

betegségem?....................................................................................................

Tudok-e sátrat hozni, hány személyre (magadat is számold bele)?...............

Tudunk-e autóval segíteni az eszközök le-és felszállításakor?......................

 

30-40 évvel ezelőtt konfirmáltak találkozója
Május 22-én, vasárnap du. 4 órakor szeretettel várjuk a a gyülekezeti terembe a 30-40 évvel ezelőtt konfirmáltakat, Zoli bácsi első fasori szolgálati éveinek ifjúságát, az egykori "aranycsapatot", beszélgetésre, emlékek felidézésére, régi kapcsolatok felelevenítésére.

 

Konfirmandusok, gyerekek, ifjak, szülők!

TAVASZI KIRÁNDULÁS
Ebben a tanévben két családi kirándulást terveztünk: ősszel és tavasszal. Októberben végül a Csodák palotájába mentünk, mert nagyon rossz volt az idő. A tavaszi kiránduláson remélhetőleg több szerencsénk lesz. Találkozunk április 23-án, a Nyugati pályaudvaron 7.40-kor, a szobi vonat végénél. Jegyet Kismarosig kell venni. Kora este jövünk haza. Hozni kell: uzsonnát, esőkabátot. Érdeklődni lehet Kézdy Péter segédlelkésznél. Várjuk a gyerekeket, szülőket, ifjúság tagjait, de elsősorban is a konfirmandusokat, akiket azután hamarosan várunk az ifjúságba.

Rejtvény
Az olló jelnél vágd le! Töltsd ki a hátoldalon lévő jelentkezési lapot, és juttasd el Kézdy Péternek! A beküldők között a táborban egy csinos piros-kék pöttyös esőkabátot sorsolunk ki. Minden kérdésre egy helyes válasz van.

---------------------------------------------------

 1. Hányadik nomád tábort tervezzük ebben az évben? .......1.......5.......100.
 2. Milyen program nem volt eddig táborban? méta, Gyűrűk ura akadályverseny, play station, szövés, papírsárkány, számháború
 3. Hol nem volt eddig tábor? Bakony       Mecsek       Börzsöny       Őrség
 4. Milyen étel nem volt eddig a táborban? gulyásleves        milánói makaróni        kőleves        meggyes süti
 5. A felsoroltak közül ki nem volt eddig táborban?
  Brózik Dorka, Timkó Tomi, Csasznyi Blanka, Pestalits Benji, Dani, Bobó, Novotny Anna, Brad Pitt, Tóth Kornél, Bőhm Tomi, Jirus János, Nagy Lilla, Tücsi, Aurél
 1. Kinek lesz születésnapja az idei tábor idején? Brózik Peti         Halász Endre         Práth Cili

RENDSZERES ALKALMAINK

 Istentisztelet vasárnap 11 órakor.
Családi istentisztelet minden hónap első vasárnapján de. 1/2 10 órakor. Következő alkalmak: Ápr. 3., Máj. 1., Jún. 5.
Ifjúsági istentisztelet minden hónap utolsó vasárnapján du. 6 órakor. Következő alkalmak: Ápr. 24., Máj. 29.
Ifjúsági óra szombaton 6 órakor. Érdekes témák, beszélgetés, áhítat, ping-pong, süti, játék."Ifi plusz" vasárnap este 6 órakor, havonta két alkalommal. Ezen az alkalmon előadásokra és komolyabb beszélgetésekre kerül sor. A témákat az ifjúság tagjai hozzák. Következő alkalmak: Ápr. 10., 17., Máj. 1., 8., Jún. 12.
Fasori Fiatal-Öregdiákok Kórusa (FAFÖK) csütörtökön 7 órakor. Várunk minden énekelni szerető fiatalt. Minden hónap 3. vasárnapján énekelünk az istentiszteleten.
Gyülekezeti bibliaóra szerdán 3 órakor. Idős testvéreinkre tekintettel sötétedés előtti időpontban tartjuk.

A "Középnemzedék" bibliaórája minden hónap utolsó hétfőjén 6 órakor. Érdeklődőknek erre az alkalomra külön meghívót küldünk. Következő alkalmak: Ápr. 25., Máj. 30.
Gyülekezeti hitoktatás alsósoknak kedden 1/2 5 órakor, fölsősöknek szerdán 1/2 5 órakor.
Konfirmációi oktatás szombaton 1/2 4 órakor. Vizsga: május 14-én szombaton du. 5., konfirmációi istentisztelet: május 15., pünkösdvasárnap de. 11., konfirmandusok fogadása az ifjúság szeretetvendégségén aznap du. 5 órakor.

ÜNNEPI ALKALMAINK 

Márc. 20. Virágvasárnap:
De. 11. ó. Istentisztelet úrvacsorával (Szirmai Zoltán)
Du. 1/2 4. ó. Gyermek szeretetvendégség

Nagyheti igehirdetés-sorozat: A kereszt felé vezető úton
Márc. 21. hétfő 6. ó. A gazdag ifjú Lk 18,21-23 (Szirmai Zoltán)
Márc. 22. kedd 6. ó. A jerikói vak Lk
18,35-43 (Kézdy Péter)
Márc. 23. szerda A Passió c. film vetítése a gyülekezeti teremben 5 órakor
Márc. 24. csüt. 6. ó. Istentisztelet úrvacsorával A Gecsemáné kertben Mt 26,30-31 (Szirmai Zoltán)

Márc. 25. Nagypéntek:
De. 8. ó. Istentisztelet úrvacsorával (Kézdy Péter)
De. 11. ó. Istentisztelet úrvacsorával (Szirmai Zoltán)
Du. 6. ó. Istentisztelet úrvacsorával A százados Mk 15,39 (Szirmai Zoltán)

Márc. 26. Nagyszombat:
Du. 6. ó. Az ifjúság misztériumjátéka (Kézdy Péter)

Márc. 27. Húsvét vasárnap:
Reggel 6. ó. Hajnali istentisztelet (Kézdy Péter)

De. 1/2 10. ó. Istentisztelet úrvacsorával (Lukáts Miklós)
De. 11. ó. Ünnepi istentisztelet úrvacsorával (Szirmai Zoltán) Az énekkar Bach: Christ lag in Todesbanden c. kantátáját énekli Nováky Andrea vezényletével.
Du. 6. ó. Esti istentisztelet (Szirmai Zoltán)

Márc. 28. Húsvéthétfő:
De. 11. ó. Istentisztelet úrvacsorával (Kézdy Péter)
Du. 6. ó. Esti istentisztelet (Kézdy Péter)

Ápr. 3. Húsvét utáni vasárnap:
De. 1/2 10. ó. Családi istentisztelet (Dr. Muntag Andorné)
De. 11. ó. Istentisztelet úrvacsorával (Szirmai Zoltán)